Repase teracových ploch včetně doplnění

Jak na podlahy z umělého kamene? Teraco.

Krytiny z umělého kamene mají podobné vlastnosti jako přírodní kámen, ale nepůsobí tak dekorativně a proto jsou daleko levnější. Díky široké nabídce vzorů je můžeme použít prakticky kdekoliv.

Teraco

Jde o litou, zbroušenou podlahovinu bez spár z kamenné drtě v cementové maltě. Je velmi odolná, proto je vhodná pro všechny více namáhané podlahy, jako jsou např. chodby, kuchyně balkony a terasy. Tento materiál znali už naši předkové. Dodnes se s teracem setkáte téměř na každé chodbě činžovního domu postaveného v první třetině dvacátého století. Teraco nemusí mít jen hrubou podobu drceného kamene. Je možné do plochy vkládat sklo či kov a vytvářet tak na podlaze moderní ornamenty nebo naopak repliky starých motivů. Zvolit můžeme i povrchovou úpravu, v nabídce je hedvábný či vysoký lesk.


Výhodou teraca je jeho vysoká životnost a rozmanitost v provedení. Při použití litého teraca odpadají spáry a lze tak docílit celistvosti podlah i stěn. Tím se samozřejmě i výrazně zjednoduší údržba. V dnešní době nám nové syntetické materiály umožnily i lití teraca na neobvyklé podklady, jako jsou sádrokarton, železo, sádrové podklady apod., což je nesporná výhoda v moderním stavebnictví.

Teraco po vybroušení nevykazuje podobný lesk jako pravý kámen je spíše matné. Barevnost teracové podlahy je podmíněna kombinací barevných drtí, použitého barviva v cementové maltě, případně použitého kameniva v maltě a v neposlední řadě použitým cementem, který např. v bílé barvě může ovlivnit celkový vzhled podlahy. Kombinovat lze i různou velikost použitých drtí a barevnost. Kombinací barev, velikostí zrna a půdorysným vytvářením tvarů či obrazců lze zhotovit teracové podlahy s vysokou výtvarnou i architektonickou úrovní.

Kontaktní informace

TEKEL, s.r.o.

Opavská 6233/20A 

708 00 Ostrava - Poruba

IČ: 48391891

DIČ: CZ48391891

+420 731 133 000, +420 731 133 001

kunc@tekel.cz

Společnost zapsána v obchodním rejstříku /Krajský soud v Ostravě, oddíl C, vložka 5935/ dne 11.5.1993.